Záhada dámské kabelky

9. 11. 2018 14:20:27
Milé dámy, také máte ve své kabelce černou díru, ve které nenávratně mizí vše, co v dané chvíli nutně potřebujete a naopak se z ní vynořují předměty, o nichž jste do té chvíle neměly ani tušení, že by tam mohly být?

Po rušné letní sezóně nastal konečně trochu klid. Konečně příležitost udělat si pořádek ve svých věcech: Ve skříních a prádelníku a taky v kabelkách. Používám tři: Látkovou letní, bytelnější pro podzimní a zimní plískanice a takovou tu sváteční, kterou každá ženská nosí ke kostýmu, lodičkám a tak.


Začala jsem tou letní, malou, ušitou ze světle béžové látky. Byla po té letní sezóně jaksepatří špinavá, rozhodla jsem se ji tedy prohnat pračkou. Po vyložení jejích útrob na kuchyňský stůl jsem zjistila, že popírá všechny přírodní zákony. Do kabelky formátu A5 se vešla ohromná peněženka, pouzdro na doklady a vizitky, tři půlkilové svazky klíčů, dioptrické a sluneční brýle v pouzdrech, střední balení vlhčených ubrousků, zapomenuté jablko,které stihlo jen trochu scvrknout, a PATERY papírové kapesníčky. V její postranní kapsičce jsem našla malý deodorant, asi sedm propisovaček v různých stadiích rozkladu, flashku a kosmetickou taštičku se zrcátkem a čtvrtkilem šminek včetně krému na ruce, kartáčku na zuby a pasty. V případě náhlé evakuace by mi zajistila přežití na dva až tři dny. Když jsem tu hromadu na stole začala třídit, z poloviny jsem zaplnila odpadkový koš na směsný odpad. A to jsem svědomitě třídila všechny staré účtenky a plastové sáčky!

Pak přišla na řadu ta zimní, na kterou jsem na jaře neměla čas, protože se rozjížděla sezóna a taky bylo třeba se věnovat dětem, aby ke konci školního roku nezačaly vlčit. Hromada z ní zcela zakryla kuchyňský stůl a výčtem jejího obsahu nechci čtenáře unavovat. Byla jsem opravdu upřímně překvapena, kolik toho vlastním.
Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem učila německý jazyk a účastnili jsme se se žáky nějakého projektu, který byl vyhlášen velvyslanectvím. Byla jsem pozvána na jeho slavnostní uzavření, kam jsem toho dne spěchala rovnou z vyučování, aby za mne nemuseli suplovat kolegové. S sebou jsem samozřejmě táhla kromě tašky plné prací svých žáků i objemnou kabelku. Nedošlo mi tenkrát, že budu při vstupu na velvyslanectví procházet bezpečnostním rámem. Ten se při mém vstupu rozječel, jako by se ambasádu chystala přepadnout banda teroristů. Byla jsem tedy pracovníky ochranky vyzvána, abych vyndala vše z kabelky. Taška se žákovskými pracemi prošla bez problémů. Na pásu se postupně ocitaly roztodivné předměty jako například tenisák, tuba lepidla, tavná pistole, malé pásmo, sešívačka, až konečně po vyjmutí pouzdra s manikúrou moje kabelka byla schopna projít bezpečnostním rámem bez ohlušujícího pískotu a jekotu. Neušly mi tehdy významné pohledy pracovníků ochranky, ač se všichni snažili ze všech sil zdvořile usmívat.

Moje sváteční kabelka vygenerovala nejmenší a nejméně zajímavou hromádku. Přesto vždycky po absolvování kulturních akcí podstatně zdržím frontu u šatny, když v ní hledám lístek od svého kabátu. Nemůže mi uniknout, jak diváci v řadě za mnou netrpělivě vzdychají. Opravdu se vždycky snažím v té ohromné hromadě všeho možného ten zatracený mrňavý papírek najít, ale je to zkrátka nad moje síly.

Pořádek ve svých kabelkách dělám samozřejmě pravidelně. První dny po něm se mi kabelka zdá opravdu podstatně lehčí. Po několika dnech však opět nabude na hmotnosti a záhy se opět dostaví jo-jo efekt. Nemůžu si zkrátka pomoci. Všechno v ní fakt nutně potřebuji. Jenže když na hledání potřebného předmětu skutečně dojde, není daná věc jako na potvoru k nalezení. A tak mám tendenci se namísto kapesníku vysmrkat do rukavice, náhradních ponožek či látkového pouzdra od brýlí, když v šeru špatně vidím. Při každém úklidu kabelky si dávám slavnostní předsevzetí, že se to změní. Dokonce jsem si pořídila pořadač,ale zjistila jsem, že jeho hlavní skutečnou funkcí je, aby mi v mé kabelce zbytečně překážel další krám. Jiný efekt se nedostavil.

Moudří lidé tvrdí, že chaos kolem nás je odrazem chaosu v nás samých. Takovým naším vnějším zrcadlem. No jo, tak to mám na sobě ještě hodně práce. Až najdu nějaký systém ukládání nezbytností do dámských kabelek, slibuji, že se o něj ráda podělím. Třeba v některém z dalších blogů.

Autor: Martina Studzinská | pátek 9.11.2018 14:20 | karma článku: 15.05 | přečteno: 349x

Další články blogera

Martina Studzinská

Domácí vzdělávání: pro a proti

Zodpovědní rodiče mají doma předškoláka a rádi by mu poskytli co nejkvalitnější vzdělání. Jednou z možností je domácí vzdělávání.

2.11.2018 v 18:43 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 276 | Diskuse

Martina Studzinská

Lze mít přiměřený postoj k metle lidstva?

Jaký je zdravý postoj k pití alkoholu víc, než je zdrávo? Co je ještě přiměřené a co už ne? Kdy lze popíjení tolerovat? Je možné se dobře pobavit i bez pití alkoholu?

30.10.2018 v 17:00 | Karma článku: 9.83 | Přečteno: 379 | Diskuse

Martina Studzinská

Medicína, která je zadarmo

Možná se vám to taky už stalo. Obejdete si kolečko po doktorech, kteří konstatují, že tyhle potíže nemají žádnou medicínskou příčinu. Co s tím? Zkusit jen dýchat a být. Je to tak jednoduché, že se tomu ani nechce věřit.

27.10.2018 v 13:58 | Karma článku: 15.07 | Přečteno: 494 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Zaplať Bůh, že jsem blbá!

Bejt v dnešní době chytrá, je kuprdumu. Kdybych třeba rozuměla tomu, co je vlastně ta politika, musela bych bejt s rozumem úplně v koncích. Radši mám úvahy o tom, jestli bylo dřív slepice nebo vejce. To je záhada přímo detektivní.

16.11.2018 v 11:35 | Karma článku: 14.19 | Přečteno: 320 | Diskuse

Pavel Hruban

Silná slova papeže Františka o církvi

V dnešní době vnímáme církev jako běžnou sociální veličinu, instituci jako každou jinou. Církev ale není běžná instituce ať se nám to líbí nebo ne. Svědčí o tom nedávná slova současného papeže.

16.11.2018 v 10:16 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 409 | Diskuse

David Gruber

„Nepracujícím Romům žádné dávky!“

hlásají určité skupiny lidí a veřejně to demonstrují s přáním, ať takoví Romové zemřou hlady. „Zavřít je až zčernají, ty rasisty, co to hlásají,“ volají zase jiné skupiny lidí – na demonstracích, na internetu i jinde.

16.11.2018 v 9:40 | Karma článku: 17.40 | Přečteno: 644 |

Jan Pražák

Používáte pořádnou antikoncepci?

Klasické způsoby antikoncepce nevyhovují každému a navíc žádný z nich není stoprocentně spolehlivý. Nabízí se však veskrze snadné řešení, moderní nebo, chcete-li, alternativní způsoby, fungující za každých okolností.

15.11.2018 v 20:23 | Karma článku: 16.28 | Přečteno: 476 | Diskuse

Irena Kanovská

Z deníku bosorky č. 7 - …. a je tomu na vine európska mena!

Peniaze sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života a hoci u mňa nie sú na prvom mieste, snažím sa ich mať natoľko rada, aby odo mňa neutekali.:-)

15.11.2018 v 20:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse
Počet článků 172 Celková karma 13.22 Průměrná čtenost 579

Jsem sběratelka zajímavých moudrých a poučných příběhů. Potkávám je při svojí práci s lidmi. Některé jen proplují kolem a jiné mi nedají pokoj, dokud je prostě " nenadatlím".

Najdete na iDNES.cz